Úvodní stránka>Výrobce Daikin

Výrobce DAIKIN

DAIKIN je špičkou v klimatizacích. Na rozdíl od značek známých skrze širokou paletu výrobků různých odvětví, Daikin se od svého vzniku specializuje na chladící techniku. Je lídrem oboru a technologickou špičkou. Zaměřuje se nejen na klimatizace pro domácnosti, ale i pro technologické aplikace a velké komerční projekty.

Klimatizace Daikin patří k nejúspornějším a vnitřní jednotky se řadí k nejtišším na trhu. Nejvyšší modelové řady uspokojí svými parametry a především designem uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Daikin je původně japonská značka a působí globálně. Je předním výrobcem klimatizací a tepelných čerpadel a další HVAC techniky. Od svého založení roku 1924 v japonské Osace, tak má již více než 90 leté know-how a tradici v oboru. Jen v Evropě má 14 výrobních závodů a 85% jednotek prodávaných v Evropě je navrženo i vyrobeno v Evropě. Daikin má vlastní vývojová centra a v oblasti inovací je tahounem celého chladírenského odvětví.

Není bez zajímavosti, že část jednotek Daikin se vyrábí u nás v České republice. Výrobce zde postavil dva výrobní závody, jeden v Plzni a druhý závod v Brně vyrábí ten nejdůležitější komponent celé klimatizace, a to kompresor – srdce klimatizace.