1, Klimatizační jednotky se umísťují do vnitřních prostor, jaký je tedy vliv počasí v tomto případě na montáž?   Jedná se hlavně o teplotu v okolí venkovní jednotky a její následné spuštění a získání naměřených hodnot. Teplota v prostoru venkovní jednotky by nemněla v okamžiku montáže a měření být pod 10 st.

2, Dle navržené smlouvy neodpovídáte za škody vzniklé v souvislosti s další stavební činností?   Jde hlavně o broušení a vrtání při kterém vzniká jemný prach
který pak obtížně dostáváte z vnitřních jednotek ven. Tohle se stává i při velmi dobře zabalených jednotkách, prach je tak jemný že i nejmenší skulinkou se dostane dovnitř a tam dělá problémy ložiskům ventilátoru a elektronice.

 3, Nerozumím tématu o tepelném čerpadle-klimatizaci, můžet mi zjednodušeně popsat funkci?   Tepelné čerpadlo pracuje na podobném principu jako chladnička, která uvnitř odebírá teplo (chladí) a na druhé straně topí. Podobně pracuje tepelné čerpadlo, ale s mnohem větším výkonem. Odebírá teplo z venkovního prostředí (vody, vzduchu nebo zemi) a předává ho do systému, např. radiátorů, konvektorů nebo podlahového topení.

V případě systému vzduch-voda se teplo odebírá ze vzduchu pomocí výparníku. U systémů země-voda se teplo odebírá ze země pomocí vrtů nebo kolektorů a u systémů voda-voda ze studní nebo vodního toku.

            Výhody našeho systému vzduch-voda:

U nás v ČR jsou pro tepelná čerpadla typu vzduch-voda téměř ideální podmínky.  Vzhledem k průměrné teplotě vzduchu a schopnosti tepelného čerpadla vzduch-voda topit i při venkovních teplotách až –15 °C jsou i klimatizace do – 20°C, zde je poměr úspora/cena těchto systémů mnohem zajímavější než u systémů země-voda, jejichž realizace je mnohem náročnější, i podstatně dražší (návratnost je pak podstatně delší). Vzduch je jako zdroj tepla nejdostupnější a z ekologického hlediska  nejvýhodnější. Teplo odebrané ze vzduchu je opět vráceno zpět tepelnými ztrátami objektu.

            Proč tepelná čerpadla vzduch-voda

 • Zajímavá pořizovací cena a rychlá návratnost investice (za jeden pokoj cca 30tis.)
 • Žádné drahé zemní vrty, zemní kolektory nebo studny  (příliš drahá investice, dlouhá návrtanost vložených investic)
 • Rychlá, snadná a tím i levná montáž  (obvykle jeden den u splitu)

 

4, Kolik mně bude stát zpracování cenové nabídky?  Naše firma Vám nabídne návrh a vypracování nezávazné nabídky na klimatizaci  zcela zdarma, jednoduché systémy 1+1 řešíme konzultací bez prohlídky. Složitější projekty a návrhy technického řešení systému, včetně prohlídky technikem na místě, jsou zpoplatněny, cenu sdělíme na vyžádání.

5, Za jak dlouho mi přijdete klimatizace instalovat?  Záleží na celkové obtížnosti a obsáhlosti objednávky, aktuální čekací dobu upřesňujeme až po potvrzení objednávky, nebo uhrazení zálohové platby. Samotná montáž trvá v průměru 4-6 hodin dle montovaného systému, ale celkově se u Vás zdržíme celý den do pozdních odpoledních hodin, závěrečné předání a úklid zaberou několik minut....   

6, Jak dlouho trvá namontavat dělenou klimatizaci a provádíte i stavbní práce?      Důležitý je rozsah montáže, náročnost a komplikace stavebních ůprav (jedna nebo více sestav klimatizací). Běžné montáže klimatizací 1+1 nebo dvě sestavy na jednom míste se dají realizovat v jednom pracovním dni, náročnější sestavy a větší stavební záshy se odvykle dokončují do dvou dnů. Související stavební práce si děláme sami včetně průrazů a zasekání CU rozvodů, připojení de ektroinstalace. Zapravení si zákazník řeší sám, jedná se zejména o opravu SDK většího rozsahu a malování barvou...

 7, Co obnáší montáž klimatizace za stavební práce a jak zjednoušeně probíhá instalace?

 • Probrat umístění vnitřní jednotky co nejvhodněji do daného interiéru, aby ochlazovaný vzduch co nejlépe cirkuloval a přitom minimálně rušil osoby v prostoru.
 • Dolní okraj vnitřní jednotky by měl byt asi tak 2,2 m od země, 5-10cm pod stropem musí zůstat volný, prázdný, aby bylo zabezpečeno dostatečné nasávání a cirkulace vzduchu do klimatizace.
 • Průraz ve zdi pro rozvody mědi je podle výkonu jednotky od 50 – 65mm. V případě odvodu kondenzátu z jednotky spádem, tyto průrazy musí být vyspádovány aby kondenzát odtékal a nezůstával v hadici, časem nezačal zapáchat a ucpávat odtokovou hadičku.
 • Pokud nelze průraz vrtat přímo za jednotkou, je potřeba počítat s tím, že rozvody vedeny od jednotky k průrazu musí být také spádovány (nemusí – pokud kondenz vedeme jinam než rozvody). V případě, že nelze kondenz spádovat , musí se dát do chladící sestavy ,,čerpadlo kondenzátu“. U tohoto řešení je potřeba počítat s tím, že čerpadlo je elektromechanická součástka a hlučnost se pohybuje kolem 19 – 27 dB. Bývá zdrojem častých problémů.
 • Venkovní jednotka se dá instalovat několika zbůsoby, toto se podle místních možností.  

Na fasádu na ,, L „ konzole, na terasu ,, odpružené konzole“, na střechu,, střešní nákloná konzole“ – nutná konzultace (statika, nosnost atd.), na půdě.

Jelikož venkovní jednotky jsou tepelná čerpadla a umí velmi ekonomicky topit , tak většina klientů tuto možnost hojně využívá. Při topení vzniká kondenz ve venkovní jednotce, proto je zapotřebí nezapomenout odvádět kondenz – hlavně u jednotek umístěných na půdě.

 • Systém klimatizace se musí vakuovat a musí být těsněný. Podle potřeby a délky rozvodů se dotlakuje chladivem na přesný tlak dle požadavku výrobce.
 • Všechny průrazy se zapěnují a zakrytují. Rozvody se zapravují buď do lišt, pod omítku, pod sádrokartony atd.

 

8, Jak mám odstranit zamrzaní kondenzátu z vnitřní jednotky?

            Zamrzání vnitřní jednotky může být z více příčin:

 1. Jednotka může být předimenzovaná na daný prostor
 2. Zkontrolovat součet výkonů vnitřních jednotek dle kombinační tabulky
 3. Únik chladiva ze systému

9, Jaké tepelné čarpadlo mi doporučíte s ohledem na servis a opravy. Jedná se mi o výrobce a dodávku náhradních dílů po záruce.  Na trhu je dnes mnoho výrobců klimatizací a všechny naše firma nenabízí. Z produktů naší nabídky a zkušenosti můžu doporučit značky Sinclair, Daikin, Toshiba, Haier, Panasonic atd…

10, Prosím Vás o zpracování nabídky na klimatizaci určenou pro chlazení serverové místnosti. Stávající zařízení již je zastaralé, poruchové a nevyhovující. Co mi doporučíte? V případě, že máte v serverové místnosti již zastaralou klimatizační jednotku a máte s ní více starostí než-li užitku, tak Vám doporučuji určitě jednotku nejnovější a to buď stejného výkonu nebo raději výkonnější. Co se týče stanovení výkonu tak se můžeme držet stávající jednotky, ale raději bych Vám doporučil klimatizaci výkonnější, která je navržená pro serverové místnosti (umí chladit do -15C venkovní teploty). Nejlepší bude tel. kontakt pro ústní domluvu, kde se můžeme domluvit na osobním setkání nebo objasnit potřebné informace, které Vám můžou napomoci k vyřešení problému.

            Pokud jde o serverovou místnost tak je vždy potřeba znát:

 1. rozměry místnosti
 2. topný výkon serverů
 3. zda chcete chladit i v zimním období
 4. jakou teplotu potřebujete v místnosti dosáhnout
 5. kudy a kam bude odváděn kondenzát z vnitřní jednotky

 Na základě těchto informací potom není problém určit výkon klimatizační jednotky a vybrat vhodný komponent určený přímo pro Vaši potřebu  kde tedy budete požadovat klimatizaci předurčenou na provoz 24/7, nejlépe ovšem dva split systémy pro technologické zažízení a pro zajištění bezproblémového chodu serveru. Do servru nepatří klasické residenční klimatizace, ony obvykle neumí chladit v mínusových teplotách, nemůžete si v zimě do servrovny otevřít okno a případně věterat....

 

11, Umíte dodat klimatizaci do vinného sklepa?  Ano klimatizaci umíme dodat, je potřeba změřit rozměry sklepa, nebo prostor který chcete klimatizovat. V tomto případě je osobní prohlídka nutná. Jde o výběr, umístění vnitřní a venkovní jednotky, úroveň vlhkosti v prostoru, přívod elektřiny atd. Je to ovšem nákladná záležitost pro tyto specifické požadavky.

12, Chtěla bych vás poprosit zda neznáte nějaký způsob jak by se dala aspoň trochu snížit hlučnost od klimatizace, máme kancelář v první klimatizované budově a klima je již dosti stará a dosti hlučná, kolega někde kdysi dávno viděl, že instalovali takové kopule přímo pod klimu, ale nemůžeme nikde nic podobého objevit, máte prosím s tímto zkušenost a můžete poradit?  O snížení hlučnosti u klimatizace je velice specifická. Myslím, že by bylo dobré se zamyslet nad kvalitou, vytížením a stářím Vaší klimatizace, ne každá je na stejné úrovni zejména co se týká hlučnosti. Naše firma nabízí kvalitní klimatizace s hlučností od 20dB, což je ideální hodnota hlučnosti. Pokud trváte na instalaci "kopule", osobně je to vyzkoušené jen co by změna směru proudění vzduchu. Na snížení hlučnosti to význam nemá.

 13, Uváděná cena u klimatizace je včetně montáže? Pokud ne, jaká je cena montáže, když budu mít klimatizaci již zakoupenou?  Uvedená cena na webových stránkách cena je pouze za klimatizaci bez DPH. Pokud si ji od nás zakoupíte i s montáži ještě Vám můžu dát výhodnější cenu. Přednostně montujeme námi prodané klimatizace. Celková montáž dle náročnosti, použitého materiálu (CU rozvody, konzole, lišty, čerpadlo kondenzátu, atd.) a požadavků se určuje pro každého zákazníka individuálně.

14, Proč nelze montovat klimatizace za deště a sněhu?  Jednak je to z bezpečnostních důvodů, pád z žebříku či střechy je vysoce pravděpodobný. Pak také z technologického hlediska, montáž rozvodů CU potrubí-vlhkost, možnost zatečení do venkovní jednotky na elektroniku která je při montáži otevřená…. 

15, Zakoupil jsem si v obchodním domě dvoudílnou klimatizaci, prosím o informaci, zda by ste ji zapojili a kolik by to stálo?  Bohužel klimatizace zakoupené v obchodních  řetězcíh nemontujeme. Levnější klimatizace mají zpravidla nízkou kvalitu požitých materiálů a tudíž montáž bývá problematická. Obvykle na tyto levnější výrobky nejsou náhradní díly, pak ale systém bývá nutné vyměnit kompletně. Záruku můžete uplatnit v záruční době (pozor na poskytnuté délky záruk), demontáž a montáž si už musíte ovšem zaplatit znova. Na dodanou práci se obvykle vztahuje záruka 6 měsíců. Z výše uvedeného je patrné že se vyplatí realizovat kompletní montáž s dodávkou klimatizací od firmy dodávající kompletní realizaci od návrhu po montáž, záruční a pozáruční servis… Hodně levné klimatizace bývají obvykle hlučné a jsou to zastaralé modely a také obsahují starší chladivo (R407, R410a) které je stále dražší a nevyplatí se pak ani servisovat….

16, Potřebovala bych navrhnout vhodný typ klimatizace do laboratoře a vědět cenu vnitřní nástěnné jednotky na stěnu klimatizované místnosti + venkovní jednotka propojená technologickým vedením  + cenu instalace a zprovoznění  + dopravu včetně DPH 21%.       Klimatizaci Vám navrhneme ale potřeboval bych ještě znát výkony chladících boxů nebo poslat foto výrobního štítku....

Dovolím si pro informaci pár základních poznámek:
Klimatizace se počítají na m3, dále se musí připočítat výkon jednotlivých spotřebičů v místnosti, prosklení, případně další osoby trvale se zdržující v tomto prostoru. Do laboratoří doporučujeme klimatizace s provozem 24/7 s celoročním provozem (umí chladit i při mínusových venkovních teplotách do -20°C), jednotku Vám můžeme navrhnout od stolu nicméně je ale lepší to vidět a na místě prokonzultovat, toto není docela vhodné navrhovat od stolu na papíře...
Je pak při zadání-specifikaci montáže více otázek než odpovědí. Jaká je vzdálenost vnitřní/venkovní jednotka, umístění na střeše-fasádě-podstavci, připojení elektřiny možné max. zatížení v rozvaděči, vrtání do panelu nebo cihly, odvod kondenzátu z vnitřní i venkovní jednotky, řízení teploty automaticky nastavením požadované hodnoty (některé klimatizace umí na automatiku pouze fixní teplotu), jaká je požadovaná teplota, umístění jednotky, výšky stropů.....atd. V případě zájmu se můžete podívat na naše stránky, kde by se to dalo přirovnat k serverové místnosti.....
http://www.klimatizace.name/kategorie-produktu/pouziti/do-serverovny/

17, Je možná sleva v případě odběru většího množství jednotek?

V případě většího odběru klimatizací přiznává firma množstevní slevu individuálně dle výrobce,obecně se dá přiznat sleva na klimatizaci  při odběru:

1klimatizace     - 8%
3klimatizace
    - 15%
5klimatizací 
   - 21%
8klimatizací  
  -25%                                                                                                                                                                                                                                                              

18, Jednotky se navrhují na prostor místnosti (m3), dle označení jste nám nacenil základní řadu Sinclair -09. Na jaký prostor je možné jednotky instalovat?                                                               Tato řada se doporučuje instalovat do místností o objemu                                                                                                                                                                                                                         09xxx  na 65m3

                       12xxx na 90m3
                      18xxx na 140m3
                      24xxx na 200m3
Pro navržení
nejvhodnějšího systému je pak potřeba zohlednit více faktorů, prosklení místnosti, tepelné zatížení stropu (podkoroví, rovná střecha), počet osob dlouhodobě pobývajících v místnosti, atd. Nicméně pro základní odhad ceny montáže je to postačující.

19, Jak je to s odvlhčováním vzduchu pomocí klimatizace. Jde mi o to, aby klimatizační jednotka do -7°C byla schopna odvlhčovat i při -20°C... Tato otázka je celkem komplikovaná, vnitřní jednotka funguje jenom při spuštěné venkovní jednotce ve všech režimech, odvlhčujete  vnitřní prostor hlavně při chlazení, při topení se čtyřcestný ventil přepne do obráceného režimu a kondenzát se vytváří na venkovní jednotce, proto je potřeba v některých případech přidat na venkovní jednotku do systému odvodu kondenzátu topný kabel, pro funkci odvlhčování je tedy systém nastavený na funkci jakoby chlazení ale teplota na výstupu je udržována na úrovni okolní teploty vnitřního prostoru/vnitřní jednotky, to znamená že by jsme vám museli dát jednotku vyšší řady tedy která umí pracovat do -15°C (garantovaných, ale zvládá i -20°C), nebo navrhnout jiného výrobce který dělá speciální klimatizace do serveroven, kde jsou obdobné požadavky (chlazení v zimě, provoz 7dní/24hod, vysoká úroveň zpracování) ale cenově je tato sestava o 30% dražší.... Je na zvážení co od toho ve skutečnosti budete potřebovat, a hlavně aby jste to využili, jinak doporučuji jednotku do -15°C venkovní teploty, což bohatě postačuje, pak zapínáte centrální topení kde se doporučuje každodenní krátkodobé intenzivní větrání....atd.

 20, Je ve vámi zaslané nabídce zohledněna sleva za bourací práce, pokud si bourací práce provedeme sami... Bourací a sekací práce účtujeme samostatně, pokud si to vybouráte dle zakreslení a připravíte trasu pro CU potrubí samy bourací práce nebudeme účtovat, nicméně pokud se to u Vás bude montovat po sezoně (září-duben) bude celková cena montáže nižší i za jednotku (toto bude sleva od našeho dodavatele), dodatečně slevu aktualizujeme při závěrečné fakturaci.

 21, Jaká je cena servisu klimatizace od vaší společnosti na jeden split?  Cena za servis je obvykle kolem tisíce korun bez DPH 21%, toto je u každého zákazníka dle servisní smlouvy upřesněno na základě počtu montovaných klimatizací….

 22, Co mi doporučíte z vaší nabídky, kterou jste mi zaslali. Značku Sinclair a Daikin vám můžeme s čistým svědomím doporučit. Máme s nimi výbornou a dlouholetou zkušenost, montujeme již 10 let. Poruchovost minimální. Jsou to naše nejprodávanější značky pro použití v bytech a dommácnostech, jednak vzhledem k příznivé ceně a poměru výbava/výkon. Další značky jsou obvykle kupovýny pro jejich specifické určení, do laboratoří nebo serveroven případně ke komerčním potřebám....

Je to česká firma – česká značka, český vývoj, výroba v Číně. Veškeré náhradní díly jsou dostupné ihned v ČR. Zařazení je spíše vyšší střední třída, rozhodně nejde o „levné noname“ zařízení. Taková u nás ani neprodáváme. Jelikož montujeme a jedíme po celé ČR, velmi si hlídáme, aby námi dodávaná zařízení byla bezproblémová. Nabídková cena je kompletní včetně práce a dopravy. Nanejvýš se vzhledem k tomu, že délka rozvodů byla stanovena odhadem, účtuje po upřesnění na místě se zákazníkem skutečně použitá délka.

 Doba instalace - od objednání a uhrazení zálohy cca 4-5 týdnů. Aktuálně teď potvrzujeme montáže do zhruba 4 týdnů, ale už se to bude vzhledem k přetlaku poptávek trochu natahovat.

 23, Co obnáší servisní prohlídka a proč ji nám doporučujete? Pro spolehlivý chod a zabezpečení dlouhé životnosti  klimatizací je doporučeno provádět pravidelný servis systému. Na námi dodané a instalované klimatizace poskytujeme standartní záruční lhůtu dva roky. Nabízíme servisní smlouvu s prodloužením záruční doby o jeden rok. Servisní údržba zabezpečí efektivní využití klimatizace jak pro chlazení, tak pro topení. Přispívá k zajištění optimální spotřeby energie a prodlouží životnost celého zařízení. Důležitou součástí prohlídky je vyčištění všech filtrů. Zanedbání pravidelné servisní údržby vede ke snížení výkonu klimatizace, zvýšení hlučnosti a nadměrnému opotřebení kompresoru.

 24, Existuje manuál v češtině? Pro každou klimatizaci se dodává český návod vytištěný nebo elektronicky, případně se dá najít na stránkách výrobce, případně u nás v sekci ke stažení, nebo naším zákazníkům na vyžádání zašleme potřebné dokumety.

 25, Dobrý den můžu dát venkovní jednotku na šikminu půdní vestavby?   Venkovní jednotka se dá umístit na speciální střešní konzole, nedoporučuji toto řešení na střechu černou nebo z přírodních materiálů, pro obsluhu a servis klimatizace je nutné se k venkovní jednotce pravidelně vracet a tudíž by mohlo dojít k poškození střešní krytiny která je časem křehčí.

 26, Jakou nejnižší teplotu lze u klimatizací nastavit?  Tato hodnota je u každého výrobce individuální ale obvykle to je kolem 17-18°C, jenom u Sinclair to je 16°C.

 27, Mohu dát klimatizaci do patra nad schodiště? Ale otázkou je, jak to bude efektivní... Tento případ má svá specifika, na chodbu-schodiště to vůbec nedoporučujeme montovat, účinnost bude nulová,  jelikož je studený vzduch těžší tak vám bude padat po schodišti a chladit přízemí, do bočních místností se ochlazovaný vzduch nedostane. Na takovýto požadavek Vám ani nabídku nenavrhneme…. Doporučuji Vám v tomto případě multisplitový systém na vícero vnitřních jednotek, případně ochladit největší místnost v patře.

28, Neumím si představit sílu zvuku vnitřní jednotky 26db jak je uváděna u výrobku, mohli byste prosím mi tuto sílu zvuku přirovnat k jinému běžnému zvuku? 

Příklady pro hladiny zvuků o různé intenzitě.

Příklady

Hladina intenzity zvuku dB

Práh zvuku, slyšení

0

Šelest listí (šum listí při jemném vánku)

10

Šum listí na stromě

20

Šepot, velmi tichý byt a velmi tichá ulice

30

Relativní ticho v obsazeném hledišti kina

30 - 35

Tlumený hovor v místnosti

40

Pouliční hluk (normální provoz)

50

Zapnutý televizor při běžné hlasitosti

55

Hlasitý hovor

60

Kvákání žáby

64

Silně frekventovaná ulice, potlesk v sále

70

Křik

80

Velmi silná reprodukovaná hudba

80

Motorová vozidla

90

Maximální hluk motorky

100

Pneumatická sbíječka

100

Diskotéka

110

Startující letadlo

120

Práh bolestivosti

130

Akustické trauma

140

Petardy

170

Horní hranice hlasitosti dětských pistolek

180

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29, Můžete mi přijet opravit naši klimatizaci, montovala nám to firma a není schopna to přijet opravit?  Tohle jsme schopni udělat, ale na cenu a termín jsem Vám schpen říci až po provedení diagnostiky zařízení a zjištění situace na místě. Domluvíme se telefonicky nebo nejlépe e-mailem kde vám sdělíme naše možnosti dle volené kapacity přípandě jsetli to pro Vás bude možné. Nedá se to řešit ihned, je to operativní záležitost a zákazník se musí přizpůsobit, když to nejde nadá se nic dělat. Servis je nepředvidatelný, nikdy nevíte jak dlouho u zákazníka na jaké akci strávíte, děláme to tak že navrhneme případný den a hodina se doladí, obvyle se dělá 5 akci za den ale to je individuální a musí vše klapnout.

30, Mám nabídku od jiné firmy a ta je výrazně nižší. Můžete mi to dorovnat?  Bohužel tohle se nám stává. Nedá se porovnat nabídka na kterou se nebyl nikdo podívat z té konkurenční firmy. Nicméně se u každého výrobce dá navrhnout jiná řada dražší/levnější/úspornější atd. Dorovnávat Vám to určitě nebudeme, my montujeme na kvalitní a odzkoušené konzole a naše cenová hladina je dána, naši montážníci jsou odborníci. Nejsme nejlevnější firma na co jsem Vás upozornil a DPH je pro bydlení 15%.

31, Mám doma nainstalovány rozvody a chtěl bych dodělat klimatizace. Jelikož jsme to u vás nemontovali, bude potřeba provést prohlídku technikem, pokud nemáte natlakovannou soustavu to se provede v první fázi. Nechá se to 10-14 dní a pak provedeme další kontrolu a dohodu na místě co s tím. Máte snížené stropy, bude se muset opravit ve dvou případech odvod kondenzátu. Cena, typ, značka a ostatní se domluví na místě u druhé návštěvy. Když vše půjde dobře vychází Vás jedna místnost na částku kolem 30tis. bez DPH. DPH je u fyzických osob 15%.

32, Mám doma starší klimatizaci 7kW demontovanou z firmy, můžete mi to namontovat? No to je oříšek, potřebuji vědět co je to za klimu, jaká je to značka a co tam je za chladivo. Nejlépe je to dobře vyfotit a poslat. Pokud je to hodně staré a nebylo to dobře skladováno, není to moc rentabilní dávat to znovu do provozu. Do garáže případně do nějaké velké techniské místnosti by se to dalo použít, ale musí se nejdřív odzkoušet funkčnost, je potřeba mít i ovladač. Starší jednotky (10 a více let), které dlouho někde leželi asi nemá moc smyl dávat do domu, jsou hlučné a mají velkou spotřebu elektrické energie.

 

Doufám že na vše se podařilo odpovědět srozumitelně a v dostatečné míře, v případě dalších dotazů nás prosím kontaktujte nejlépe písemně. Jistě toho z praxe mnoho víme,  jezdíme dlouhé roky na montáže, navrhujeme klimatizace a kompletní chladící systémy na míru pro zákazníka řadu let, neradi tudíž navrhujeme složtější chladící systémy "od stolu" a bez konzultace.

Samozřejmě nejraději Vám naceníme systém jaký by u Vás mněl být, výjimečně se ale z ekonomického hlediska dá na žádost zákazníka vytvořit i nabídka pouze na přání zákazníka, která není zcela dle chladařských představ.

 V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

                                                                       Tomáš Anděl – starší technik

                                                                       Anton Kavický- ředitel

 

Aktualizace v Kroměříži  30.5.2022