Úvodní stránka>Aktuality>Montáž klimatizací na kontejner.

Montáž klimatizací na kontejner.

Dlouhodobě realizujeme montáž splitových i multisplitových klimatizací pro kontejnerové vestavby. Jedná se zde o chlazení technologických zařízení, stykačové zástavby, rozvaděčové skříně, kompresorovny případně kontrolní místnosti pro mistry a supervizory. Máme s tímto pár let zkušenosti a za tu dobu jsme si vybudovali docela hezký montážní systém a postup realizace. V zásadě to jsou klasické dostupné profily a konstrukce z katalogu. Jen ta realizace na místě bývá občas složitá, vrtání a přesnost jsou dost důležité úkony.

Přikládám pár obrázků, kde jeden z prvních montáží je trochu neobvyklý ale to bylo na základě projektu a požadavku zadavatele. Ostatní montáže jsou už náš systém s využitím klasických pozinkovaných profilů a konzol.

Pro informaci uvádíme že se do kontejnerů dříve montovali i klimatizace takzvaně okenní, tohle je ale ošidné z důvodu složité zástavby do kontejneru. Tímto se na zakázku zabývá firma KARBOX, která to montovala do kontejnerů pro AČR a integrovaný záchranný systém... Muselo to být uzavíratelné, vodotěsné okénko, do kterého se pak klimatizace z kontejneru vytáhla ven. Pro přepravu, aby to netrčelo mimo obrys kontejneru to bylo zasunuto uvnitř na kolejnici a rámu pro klimatizaci. Pro použití to musela obsluha vytáhnout ven do funkční polohy, je problém s odvodem kondenzátu (kape to z výšky na hlavu, musí to být spadováno ven z kontejneru) no a hlučnost těchto jednotek bývá vysoká, oproti klasické nástěnné vnitřní jednotce dvojnásobná. Má to své příznivce a své uživatele, ovšem cena je někde jinde, je zde potřeba ještě spolupráce zámečníka pro výrobu okénka a mechanizmu uchycení okenní klimatizace. Zástavbu okenních klimatizací zatím neprovádíme.

Klimatizace pro kontejnerové vestavby

 
Starší provedení montážeStarší provedení montáže
Nové uchycení a vyvedení z kontejneruNové uchycení a vyvedení z kontejneru
Boční, lepší pohled na konzole.Boční, lepší pohled na konzole.
Celkový pohled na kontejner s klimatizací.Celkový pohled na kontejner s klimatizací.
Montáž připravená k expedici.Montáž připravená k expedici.
Montuje je se dle potřeby vlevo i pravo od dveří.Montuje je se dle potřeby vlevo i pravo od dveří.
Boční náhled na konzole.Boční náhled na konzole.
Vnitřní jednotka, jedna ze dvou.Vnitřní jednotka, jedna ze dvou.
Vnitřní jednotka s vývodem do leva.Vnitřní jednotka s vývodem do leva.
Vnitřek s vývodem doprava.Vnitřek s vývodem doprava.
Varianta pro AČR od KARBOX, pohled z venku.Varianta pro AČR od KARBOX, pohled z venku.
Varianta pro AČR od KARBOX, uvnitř.Varianta pro AČR od KARBOX, uvnitř.
Varianta do stávajícího okénka.Varianta do stávajícího okénka.