Úvodní stránka>Aktuality>PANASONIC – tepelné čerpadlo vzduch-vzduch HEATCHARGE

PANASONIC – tepelné čerpadlo vzduch-vzduch HEATCHARGE

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je dnes vlastně každá klimatizace. Tento model HEATCHARGE však vybočuje z řady. Je to opravdu tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch určené pro vytápění. 

HEATCHARGE je špičkové dělené tepelné čerpadlo v provedení nástěnný split a bylo primárně vyvinuto pro vytápění. Provoz topení je garantovaný až do teploty -35 °C. Je zde použitá technologie akumulace odpadního tepla z kompresoru HEATCHARGE, které se využívá při reverzním odtávání venkovní jednotky pro zlepšení komfortu a účinnosti. Jednotka při odmrazování nevychlazuje vnitřní výměník, ale naopak za určitých okolností je schopná při odmrazování současně i topit.

Tato technologie od Panasonic je unikátní a na trhu nemá obdobu. Naddimenzováním chladivového okruhu pro topení v extrémně nízkých podmínkách vytvořili tepelné čerpadlo vzduch-vzduch optimalizované pro topení v těch nejnáročnějších podmínkách.

Technologie HEATCHARGE využívá odpadní teplo z kompresoru k efektivnějšímu odmražování.

Vybavenost vnitřní jednotky je na nejvyšší možné úrovni, obsahuje technologii čištění vzduchu NanoeX. Jednotka umí samozřejmě i chladit a i v parametrech chlazení má vynikající výsledky. Její hlavní účel je však topení, kdy parametry COP a SCOP jsou vynikající.

Akumulátor HEATCHARGE má kapacitu pro uchování tepla ve venkovní jednotce. Díky tomu je možné ihned spustit vytápění po zapnutí čerpadla.

Výjimečnosti této jednotky však odpovídá také její cena.

 

 

Klimatizace PANASONIC více zde 

Katalogový list: